Projekt edukacyjny skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, mający na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, ochrony przyrody oraz zrównoważonego rozwoju. Zajęcia, warsztaty i kampanie informacyjne oparte są na praktycznych przykładach ochrony środowiska.
Oto lista naszych działań edukacyjnych które realizujemy w projekcie edukacji dzieci i młodzieży, mających na celu poznanie przyrody i rozwijanie świadomości na temat jej ochrony.
Obserwacje przyrodnicze:
- organizacja spacerów po okolicy w celu obserwacji roślin, zwierząt i środowiska naturalnego,
- utworzenie “Dziennika Przyrody”, w którym dzieci notują swoje obserwacje, rysunki i notatki na temat spotkanych zwierząt i rozpoznanych roślin,
- wizyty w lokalnych ośrodkach przyrodniczych, gdzie dzieci mogą uczyć się od specjalistów,
- wizyta w Muzeum w Uzarzewie.
Warsztaty przyrodnicze:
- organizacja warsztatów ze specjalistami, którzy opowiadają o różnych gatunkach zwierząt i roślin, ich znaczeniu dla ekosystemów oraz o potrzebie ich ochrony,
- prowadzenie zajęć praktycznych, takich jak sadzenie drzew, zakładanie mini-ogródków oraz budowa karmników dla ptaków.
Edukacyjne gry i zabawy:
- wykorzystanie planszowej gry edukacyjnej na temat przyrody, w której uczestnicy zdobywają punkty za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące ekosystemów, gatunków zwierząt, itp.,
- prowadzenie quizów w formie zabawnych konkursów, np. “Mistrz Przyrody”.
Projekty ekologiczne:
- prowadzenie szkolnego projektu ekologicznego, takiego jak utworzenie szkolnego ogrodu, stworzenie ekologicznego kącika w klasie czy zbieranie surowców wtórnych w szkole,
- organizacja akcji sprzątania terenów zielonych w okolicy szkoły.
Edukacja online:
- korzystanie z interaktywnych materiałów edukacyjnych dostępnych online, które prezentują różnorodność przyrody i zagadnienia związane z ochroną środowiska,
- utworzenie bloga lub strony internetowej, na której uczniowie mogą publikować swoje artykuły, zdjęcia i notatki dotyczące przyrody.
Wprowadzając te działania, dzieci nie tylko zdobywają wiedzę na temat przyrody, ale także rozwinią świadomość ekologiczną i poczucie odpowiedzialności za ochronę środowiska.
W naszych działaniach edukacyjnych, w kontakcie z małoletnimi przyjęliśmy i spełniamy “Standardy Ochrony Małoletnich“.
Dowiedz się więcej
- Koło Łowieckie nr 22 “Czajka” z Poznania na Rodzinnym Pikniku w Biskupicach – wspólnie dla edukacji przyrodniczejWczoraj Koło Łowieckie nr 22 Czajka w Poznaniu w miało zaszczyt uczestniczyć w Rodzinnym Pikniku w Szkole Podstawowej w Biskupicach. Była to wyjątkowa okazja do dzielenia się wiedzą o rodzimej …
- Rodzinny piknik w Klonach. Myśliwi, strażacy i edukacja dla najmłodszychW dniu 21.09.2024 nasi Koledzy z Koła Łowieckiego nr 103 Karino w Iwnie oraz Koła Łowieckiego nr 1 Hubert Poznań, wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez OSP w Gułtowach. Piknik …
- Ważne rozmowy, lekcja edukacyjna i wypuszczenie kuropatw do środowiskaWażne rozmowy, lekcja edukacyjna, a także konkretne działania Koleżanek i Kolegów z Koło Łowieckie Nr 60 “Sokół” w Kiszkowie, polegające na wypuszczeniu kuropatw do środowiska. To jedno z działań myśliwych …
- Diany i myśliwi z Koła Łowieckiego nr 22 “Czajka” wzięli udział w „Dożynkach Gminnych 2024” Jerzykowo i Kołata25 sierpnia 2024 roku Diany i myśliwi z Koła Łowieckiego nr 22 “Czajka” wzięli udział w „Dożynkach Gminnych 2024”, organizowanych przez Gminę Pobiedziska wraz z sołectwami Jerzykowo i Kołata. W …
- Efekty obrączkowania gęsi i założenia nadajnika GPS/GSMPierwszy tydzień pracy nadajnika za nami. P612 miewa się dobrze. Jak się okazało z siedmiu gęsi, które udało się złapać cztery pochodziły z jednej rodziny. I tak jeśli chodzi o …
- Lekcja w terenieBrawa dla uczniów Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Radońskiego w Sławnie za zaangażowanie i chęci! Wielki szacunek dla Szkółka Drzew Owocowych W.Piechocki za podarowanie drzewek oraz za pomoc i przeprowadzenie …
- Obrączkujemy gęsi i kaczki na Stawach KiszkowskichW ostatnią sobotę myśliwi oraz sympatycy łowiectwa spotkali się na Stawach Kiszkowskich, aby jak co roku przeprowadzić obrączkowanie ptaków. W ramach tej akcji zaobrączkowaliśmy 38 gęgaw, 5 krzyżówek i 2 …
- Relacja z kulinarnej majówki w UzarzewieCóż to był za dzień! Na kulinarną majówkę z dziczyzną i leśnymi specjałami w Uzarzewie przybyły setki odwiedzających. Rodziny, dzieci, młodzież i starsi. Każdy miał okazję spróbować gulaszu z dzika, …
- “Las bez tajemnic” – zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół w NekliGratulujemy Koło Łowieckie nr 103 Karino w Iwnie, w szczególności Kolegom Jakubowi, Tomkowi, Hubertowi i Karolowi zorganizowania i przeprowadzenia zajęć „Las bez tajemnic” dla najmłodszych! 11.04 zaprosiliśmy do naszego przedszkola …
- Lekcja przyrody w terenie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Radońskiego w SławnieMożna powiedzieć, że stała ekipa fachowców – edukatorów, czyli Bartosz Krąkowski i Jakub Przybyłowicz przeprowadziła kolejna lekcję przyrody w terenie. Było poznawanie budzącej się do życia przyrody, czyszczenie lasu, poczęstunek …
- Zajęcia edukacyjna dla najmłodszychBrawo dla Kuby z Koło Łowieckie Nr 60 “Sokół” w Kiszkowie, Myśliwi w działaniu – dla ludzi i przyrody za kolejne zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Jakub Przybyłowicz z ramienia Koła …
- Zajęcia edukacyjne z zakresu rozpoznawania zwierząt, tropów oraz odgłosów dla dzieci biorących udział w półkoloniiZ wielką przyjemnością informujemy, że nasi koledzy myśliwi z inicjatywy Myśliwi w działaniu – dla ludzi i przyrody przeprowadzili zajęcia edukacyjne z zakresu rozpoznawania zwierząt, tropów oraz odgłosów dla dzieci …
- Uczniowie ze szkół w Łagiewnikach Kościelnych i Sławnie wiedzą już jak dokarmiać ptakiDokarmianie zwierząt to bardzo ważne ale i odpowiedzialne zajęcie. Dziś dowiedziały się o tym dzieci ze szkół podstawowych w Łagiewnikach Kościelnych i Sławnie. Uczniowie poznali szereg podstawowych zasad z tym …